Biznesmeni paraqitet në burgun e Strugës për të mbajtur dënimin

Maqedonia

Biznesmeni paraqitet në burgun e Strugës për të mbajtur dënimin

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 18:25
Orce Kamçev

Biznesmeni i dënuar Orce Kamçev është paraqitur mbrëmë me letërnjoftim në burgun e Strugës, ku duhet të vuajë dënimin me burg për rastin “Perandoria”, pas marrëveshjes me prokurorinë.

Ai ka paguar rreth 5 milionë euro për evazion fiskal dhe ka marrë një vit burg, por do ta bëjë burgun në repartin e hapur në burgun e Strugës, ku të dënuarit vetëm flenë gjumë.

Ai në muajin maj e ndërroi adresën e vendbanimit, nga Shkupi në Ohër dhe në vend të Shutkës burgun do e bëjë në Strugë.

Kamçev duhet të vuajë rreth 7 muaj burgim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat