Panderovski e pret në takim Steinmeierin

Maqedonia

Panderovski e pret në takim Steinmeierin

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 13:52
Foto nga takimi

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, e ka pritur në takim homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier.

Kjo është vizita e parë e Steinmeier në Maqedoninë e Veriut.

Kujtojmë se para katër muajsh ky vend i nisi negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat