47 sanksione për shoferët e autobusëve që transportojnë nxënës në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

47 sanksione për shoferët e autobusëve që transportojnë nxënës në Maqedoninë e Veriut

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 11:57
Foto ilustrim

“Gjatë ditës së djeshme (02.12.2022) në periudhën prej orës 12:00 deri në ora 16:00 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, është kryer aksion kontroll në automjetet që kryejnë transport publik të nxënësve, për rritjen e sigurisë së nxënësve. nga shtëpia në shkollë dhe nga shkolla në shtëpi.

Gjatë kontrollit janë konstatuar 47 kundërvajtje në komunikacion, ndërsa dy vetura janë përjashtuar nga qarkullimi.

Kontrollet e qarkullimit për të rritur sigurinë e nxënësve nga shtëpia në shkollë dhe nga shkolla në shtëpi vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

U bëjmë thirrje të gjithëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor dhe në këtë mënyrë të gjithë së bashku kontribuojmë në rritjen e sigurisë së fëmijëve dhe të gjithë neve”, njoftojnë nga MPJ-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat