Milloshoski: Kush janë personat që i konsideron Këshilli i Sigurisë Kombëtare për shpalljen persona non grata?

Maqedonia

Milloshoski: Kush janë personat që i konsideron Këshilli i Sigurisë Kombëtare për shpalljen persona non grata?

Më: 26 janar 2023 Në ora: 16:47
Antonio Milloshoski

Nga e gjithë situata me Bullgarinë, më e dëmtuara është Maqedonia, ndjenjat e qytetarëve dhe perspektiva evropiane e vendit.

Këtë e theksoi sot deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski, në seancën për pyetje të deputetëve në Kuvend.

“Cilët janë personat të cilët janë marrë në shqyrtim nga Këshilli i Sigurisë Kombëtare për shpalljen persona non grata, sepse nuk i plotësojnë kushtet e nenit 11 të Ligjit për të huajt”, pyeti Kovaçevski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat