Shtytje e fuqishme për mosfunksionimin e RK-së, brenda nga bashkëpunëtorë dhe jashtë nga armiqtë...!

Opinione

Shtytje e fuqishme për mosfunksionimin e RK-së, brenda nga bashkëpunëtorë dhe jashtë nga armiqtë...!

Nga: Sami Arifi Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 13:58
Sami Arifi

E vërteta qëndron se në të kaluarën përmse bashkëpunëtorëve Serbia me pushtet shtypte atdhetarët shqiptarë, ndërsa tani pa pushtet të drejtëpërdrejt brenda RK-së me bashkëpunëtorë dhe aleatëve të saj, sakatos gjymtyrët e shtetit tonë, duke e bërë jo funksionale RK-së përmes firmosjes së nënshkrimeve që bënë ish-udhëheqësit tanë me ndërmjetësimin e përfaqësuesve të BE-së në Bruksel.

-Me të drejt Edith Durham (Mary Edith Durham), mikesha e madhe e popullit shqiptar thoshte se shqiptarët kanë shumë armiq posaçërisht shtetet fqinje për grabitjen e territoreve të tyre, madje edhe për shfarosjen e tyre, por ata shpeshëherë janë armiqtë numër një të vetvehtës...

-Përgjegjësit numër një për fytjen e RK-së në këtë qorrsokak janë ish-udhëheqësit tanë, të cilët për përfitimet e veta materjale për të qenë pushtetmbajtës, ata firmosën përmes nënshkrimeve të ashtquajturën “Asociacionin e Komunave Serbe”, “Fusnotën” me Serbinë në ndërmjetësimin e përfaqësueseve të BE.

-Me firmosjen e këtyre nënshkrimeve në Bruksel nga ana e ish-udhëheqësve tanë me ndërmjetësimin e BE-së u dëmtua në gjymtyrët e saj RK-së, prandaj ata që bënë firmosjen e këtyre nënshkrimeve janë përgjegjës për këtë dëm aq të madh, dhe si të tillë ata kanë emër dhe mbiemër dhe se te ata është adresa e dëmit të shtetit tonë.

-Këtë sakatosje përbrenda shtetit të RK-së sot haptas po ndihmojnë Serbisë për formimin e Asociacionin përmes prononcimeve dhe debateve publike ca funksionarë opozitarë dhe ca të ashtquajtur “analistë” që po dëgjohen në debate, posaçërishtë në TV Dugagjin, po edhe në disa televizione tjera private, që sigurisht kanë të ardhurat nga dreqi e thiu për ta dëmtuar edhe më funksionimin e shtetit të Kosovës.

-Formimi i asociacionit të komunave serbe në Kosovë dihet tashmë që është kancer i shkatërrimit nga brenda i funksionimit të RK-ës.

-Asociacionin në Kosovë e donë Serbia dhe aleatët e saj së bashku me bashkëpunëtorë brenda Kosovës, aq më keq edhe ca shqipfolës, jo për të mirën e sebëve si qytetarë të RK-së, por për mosfunksionimin e RK-së për ta prezentuar atë para OKB-së, për ta prezentuar atë në arenën ndërkombëtare si shtet jo funksional që duhet të zhbëhet...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat