Një reagim i vogël për komandant “Çelikun”/ Ende e ka alltinë në brez kurse tjerëve ju ka ndryshkur gryka

Opinione

Një reagim i vogël për komandant “Çelikun”/ Ende e ka alltinë në brez kurse tjerëve ju ka ndryshkur gryka

Nga: Halil Geci Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 13:59
Fatmir Limaj, i njohur gjatë luftës me nofkën komandant “Çeliku”

Demagogu i Malishevës “Çelik”... në debatin mbrëmshëm në ATV e kishte futur aparatin e riciklimit në kokë dhe dh... për goje duke e kritikuar dhe nënçmuar, qeverinë aktuale skajshmërisht, pa fije argumenti!

Çeliku mbrëmë nuk thoshte dëgjomëni, por NGOMNI mirë, të gjithë e ndëgjonim, por nuk thoshte bash asgjë, pos urrejtjes që kishte krijuar ndaj udhëheqësisë së shtetit të Tij, njësoj siç e urren Vuçiqi Kurtin ashtu e urrente edhe komandant … ..!

Mbrëmë “Çeliku” u pa haptazi se ishte i ndërtuar nga brenda si katrani i zi, edhe më i zi se korbi.

‘Unë kam problem me Kurtin me qeverisjen e keqe të tij’, thoshte çeliku i vogël sa një gogël...!

‘Ngomni mirë’, thotë Bojleri i Malishevës çka po them, se ‘Kurti ka negociuar në Bruksel për targa dhe letërnjoftime’!

Ngomni mirë thoshte zuzari duke ua ndërprerë bisedën panelit të gazetarëve me retoriken e tij idioteske dhe nënçmues karshi Qeverisë, se Kurti ka me lëshuar pe dhe ka me marrur në qafë Kosovën.

Ngomni mirë thoshte analfabeti politikë i Malishevës, Kurti u prishë me të gjithë, me arsimin, me bojlerët, me policin, me Agjencinë e privatizimit, që s’po na len me vjedhë, me veteranët rrenca, me akredituesit e tenderëve, me gjyqtarët, me agjencionet e doganave, u prishur me mjek, u prish vilat në Brezovicë.

Bojleri dhe kori i BOJLERAVE dje thoshin se Kurti s’po e n’dëgjon Amerikën!

Sot po thotë pse e n’dëgjove Ameliken, i djersitur nga polifytyrësia e një hajni dhe një zuzari hipokriti ta gërditke TV-n dhe dynjanë...!

Edhe Unë po ju them dëgjone çelikun e dikurshëm dhe bojlerin e sotëm çfar thotë: Kurti do të bëj kompromise të dhimbshme, ngomni mua thoshte Çeliku…. se ‘Kurti në momentin e fundit ka me lëshuar pe’.

N’dëgjoni … të Malishevës se Kurti ka me pranuar gjithçka çka thotë Vuçiqi, ju lexues dhe dëgjues ngone me vëmendje se ky është “fortë i mençur”…!

Image
Disa nga komandantët e luftës, Thaçi, Buja i plagosur duket, Selimi

N’dëgjone mirë çelikun e djehit dhe zuzarin e sotit, aj çeliku që dje shokut të tij të shtabit ja ka zbrazur alltin në gojë, pse po e mbron komandant kalin 2’, për të cilin kishte dhënë urdhër për vrasje! N’dëgjoni mirë se komandanti (…) ende e ka alltinë në brezë kurse tjerëve ju ka ndryshkur gryka, dhe i shkreti kujton që nuk ja len pushka.

Me një fjalë çeliku…. po thotë ngomni mua se veç nëse me ngoni mua, mi largu Kurtin dhe me i kthyer bojlerët në pushtet fiton Kosova…!

Komandant çeliku qenka mërzitur për ata çlirimtarët që na e paskan sjellur lirinë, për Hashimin dhe Jakupin.

E unë po të them: kah ma ke shliruar ti dhe Hashimi ta rrethojnë me një metër pe të leshit të….!

Kosovën ma ka shliruar Amerika se po mos të ishte Amerika dhe politika e Rugovës, si dhe sakrifica e Jasharajve dhe flijimi i 1333 fëmijëve, i dhunimeve dhe masakrave, ti kishe shkuar te dajallarët dhe kishe folur bosanski jezikë.

NGONI O MILET KUR FLET ÇELIKU PUNA KRYHET….!

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat