Tragjedi në familjen e skiatorit më të mirë

Skijim

Tragjedi në familjen e skiatorit më të mirë

Nga: Kemajl Goca Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 21:05
Zhan Kranjec

Të enjten, babai i skiatorit, aktualisht më i mirë slloven, Zhan Kranjec, vdiq në një aksident. 

28-vjeçari menjëherë ndërpreu stërvitjen dhe u kthye në shtëpi nga Reiteralm në Austri, shkruan media sllovene “sport.slo”.

“Lajmi trishtues u njoftua nga Shoqata e Skive e Sllovenisë, e cila kërkoi nga publiku të respektojë privatësinë e Zhan Kranjec.

Babai i tij, një zdrukthëtar dhe kultivues, udhëheqës i një kompanie nga Bukovica afër Vodices, vdiq në një aksident në punë në Rateçe kur ra nga një lartësi derisa punonte”, shkruan më tej ky medium.

Ky lajm nga tronditur opinionin skiator dhe në përgjithësi sportiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat