Skiatorja zvicerane fiton në lëshim

Skijim

Skiatorja zvicerane fiton në lëshim

Nga: Kemajl Goca Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 14:10
Corinne Suter

Skiatorja zvicerane Corinne Suter triumfon në garën e disiplinës së lëshimit në Kupën e Botës, që u mbajt në Val d'Isere të Francës.

Zvicerania ishte për 11 të qindave të sekondës më e shpejtë se skiatorja italiane Sofia Goggie dhe 20 qindtat se pozita e tretë, amerikanja Breezy Johnson.  

Ilka Stuhec nga Sllovenia përfundon në vend të katërt dhe 45 qindtat e sekondës mbetet lart podiumit përkatësisht vendit të tretë. 

Stuhec ishte për herë të fundit në podium në janar të vitit 2019 në Cortina d’Ampezzo.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Vlhova prinë me 425 pikë, pasojnë Shiffrin 275, Bassino me 273 pikë etj.

Rezultatet 

1. Corinne Suter (Zvicra) 1:44,62
2. Sofia Goggia (Italia) +0,11
3. Breezy Johnson (SHBA) +0,20
4. Ilka Stuhec  (Sllovenia)    +0,65
 5. Nina Ortlieb (Austria)    +0,97
 6. Ester Ledecka (Çekia)    +1,08
 7. Tamara Tippler (Austria)        +1,25
 8. Lara Gut-Behrami (Zvicra)    +1,32
 9. Ragnhild Mowinckel (Norvegjia)    +1,33
10. Elena Curtoni (Italia)    +1,36

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat