Ja si duket renditja e përgjithshme e Kupës së Botës

Skijim

Ja si duket renditja e përgjithshme e Kupës së Botës

Nga: Kemajl Goca Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 13:23
Alexis Pinturault udhëheq renditjen e përgjithshme

Zvicerani Ramon Zenhaesern dje fitoi garën e sllallomit të Kupës së Botës, që u mbajt në Alta Badia të Italisë. 

Zenhaeusern arriti fitoren e tij të dytë në sllallom dhe të katërtin në përgjithësi në garat e Kupës së Botës.  

Francezi Alexis Pinturault kryeson renditjen e përgjithshme me 400 pikë, pasojnë Aleksander Kilde me 375, Marco Odermatt me 340 pikë etj. 

Image

Ramon Zenhaesern dje fitoi garën e sllallomit

Renditja e përgjithshme e Kupës së Botës
1. Alexis Pinturault (Franca)    400 pikë
 2. Aleksander Kilde (Norvegjia)    375
 3. Marco Odermatt (Zvicra)    340
 4. Filip Zubçiç (Kroacia)    239
 5. Mauro Caviezel (Zvicra)     217
 6. Henrik Kristoffersen (Norvegjia)    212
 7. Tommy Ford (SHBA)    174
 8. Lucas Braathen (Norvegjia)    168
 9. Alexander Schmid (Gjermania)    165
 9. Loic Meillard (Franca)    166

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat