Shiffrin tejkalon Hirscherin

Skijim

Shiffrin tejkalon Hirscherin

Nga: Kemajl Goca Më: 13 janar 2021 Në ora: 14:45
Shiffrin tejkalon Hirscherin

Skiatorja amerikane, Mikaela Shiffrin festoi fitoren e 68-të të saj në karrierë në Kupën e Botës.

Ajo mbrëmë triumfoi në sllallom, në garën që u mbajt në Qendrën e Skive në Flachau të Austrisë.

Amerikanja e famshme kaloi edhe legjendën austriake Marcel Hirscher. Vetëm Lindsey Vonn dhe Ingemar Stenmark kanë më shumë fitore se Shiffrin.

Për Shiffrin, kjo është fitorja e parë e sezonit në sllallom dhe e para në këtë disiplinë që nga Linz në dhjetor të vitit 2019.

Hirscher që është larguar nga skijimi ka gjithsej 67 fitore, ndërsa Stenmark 86 dhe Vonn 82.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat