Kosova me medalje të bronztë

Skijim

Kosova me medalje të bronztë

Më: 20 mars 2021 Në ora: 22:36
Kosova me medalje të bronztë

Kosova me medalje të bronztë në garën ndërkombëtare të skitarisë FIS PIBA CUP!

Kosova e përmbylli me një medalje të bronztë garën ndërkombëtare të skitarisë, FIS PIBA CUP që u mbajt në Pamporovo të Bullgarisë.

Në disiplinën e Sllallomit në një konkurrencë të fortë, skitarja e klubit Prishtina, Lirika Deva arriti rezultat shumë të mirë duke fituar vendin e tretë dhe medaljen e bronztë.

Në këtë garë morën pjesë shtetet si Sllovakia, Bullgaria, Hungaria, Maqedonia, Greqia, Rumania dhe Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat