Zhgënjen “Pekin 2022”, pista e kërcimit të lirë ndodhet përpara...

Skijim

Zhgënjen “Pekin 2022”, pista e kërcimit të lirë ndodhet përpara...

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 12:36
Zhgënjen “Pekin 2022”, pista e kërcimit të lirë ndodhet përpara...

Lojërat Olimpike Dimërore vazhdojnë të zhgënjejnë këtë vit dhe këtë e tregojnë sërish me fotot e publikuara së fundmi nga mediat në botë.

“Big Air Shouganag” është një pistë skiatorësh e cila shërben për disiplinën e kërcimit të lirë. Ajo është 64 metra e gjatë dhe është e ndërtuar në perëndim të Pekinit.

Prapa saj ndodhen ish-fabrikat e çelikut, të cilat i jep një pamje më të shëmtuar garave që zhvillohen në këtë pistë.

Fansat kudo nga bota nuk kanë nguruar pa dhënë komentet e tyre për këtë gjë, duke i quajtur këto lojëra zhgënjyese dhe se nuk mendojnë për shëndetin e sportistëve por vetëm për paratë që do të fitojnë...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat