Francezi më i mirë për 5 qindtat se italiani

Skijim

Francezi më i mirë për 5 qindtat se italiani

Nga: K. Goca Më: 19 janar 2024 Në ora: 14:17
Cyprien Sarrazin

Garë e fortë është zhvilluar në disiplinën e lëshimit të Kupës së Botës, që u mbajt sot në Kitzbühel të Austrisë.

Francezi Cyprien Sarrazin ka shënuar fitore domethënëse, duke e zënë vendin e parë me kohë të kaluar për 1:55.75 minuta apo për 5 qindtat e sekondës ishte më i mirë se italiani Florian Schieder.

Mjegulla dhe reshjet e borës e shtynë për një orë garën.

Lideri i renditjes së përgjithshme të Kupës së Botës, skiatori zviceran Marco Odermatt arriti në podium dhe ngeci për 34 qindtat se fituesi i garës.

Renditja 

1. Cyprien Sarrazin (Franca)    1:55.75
2. Florian Schieder (Austria)    +0.05
3. Marco Odermatt (Zvicra) +0.34
4. Ryan Cochran-Siegle (SHBA)    +0.35
5. Cameron Alexander (Kanada)    +0.46
6. Dominik Paris (Italia)    +0.58
7. Vincent Kriechmayr    (Austria)    +0.60
8. Justin Murisier (Zvicra)    +0.83
9. Nils Allegre    (Franca)    +1.13
10.  Elian Lehto (Finlanda)    +1.15

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat