Dua Lipa tërhiqet nga eventi i njohur muzikor, shkak bëhet gjendja e saj shëndetësore

Bota e Yjeve

Dua Lipa tërhiqet nga eventi i njohur muzikor, shkak bëhet gjendja e saj shëndetësore

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 10:57
Ilustrim

Dua Lipa ka njoftuar se nuk do të performojë në iHeartRadio KIIS FM Jingle Ball. Lajmin e keq e bëri të ditur për fansat e saj përmes një postimi në Instagram, ku u shpreh se ishte diagnostikuar me laringit. Festivali i mbushur me yje do të zhvillohet në qytetin e Nju Jorkut të premten në mbrëmje, ku do të performojnë artistë si Doja Cat, Ed Sheeran dhe Lil Nas X.

Dua Lipa e nisi mesazhin e saj duke u shprehur se mjekët i kishin thënë që të mos paraqitej në eventin muzikor. 

“Me zemër të thyer më duhet të ndaj se nuk do të mund të performoj në iHeartRadio KISS FM Jingle Ball për shkak të laringitit. Sipas urdhrave të mjekut tim sot, do të më duhet të jem në pushim vokal për ditët e ardhshme në mënyrë që të shërohem plotësisht”.

Image
Mesazhi

Këngëtarja e “Don’t Start Now” theksoi se ishte e zhgënjyer për mungesën e ngjarjes dhe se fansat e saj ka të ngjarë të argëtohen akoma në shfaqje. Dua e mbylli mesazhin e saj duke shkruar se shpreson të rikthehet sa më shpejt në skenë. Lipa më pas ndau një selfie në Instagram që tregonte se ajo po pushonte pak në shtrat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat