Kim Kardashian dhe Pete Davidson marrin pjesë në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë

Bota e Yjeve

Kim Kardashian dhe Pete Davidson marrin pjesë në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë

Më: 1 maj 2022 Në ora: 09:46
Kim Kardashian dhe Pete Davidson

Ishte mbrëmje plot ngjarje për Kim Kardashian dhe Pete Davidson.

Të dy morën pjesë së bashku në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë të shtunën në Uashington. Aktori i Saturday Night Live iu bashkua yllit të “KUWTK”, për të  festuar punën e gazetarëve dhe mediave të Shtëpisë së Bardhë.

Kardashian, 41 vjeç, ishte e ftuar në emër të ABC-së teksa seriali i saj i ri i realitetit Hulu ‘The Kardashians’ debutoi në fillim të këtij muaji. Dalja e tyre vjen pasi kanë shijuar së bashku premierën e vazhdimit të ‘Keeping Up with the Kardashians’.

Për ngjarjen e së shtunës, Kardashian mahniti me një fustan të shkëlqyeshëm argjendi, ndërsa Davidson, 28 vjeç, i veshur me një kostum të zi me syze dielli, një kravatë të hollë.

Çifti, i kapur për dore dhe i shoqëruar nga një bodyguard, kaluan për në korridorin qendror të sallës dhe të mbushur me njerëz më shumë se një orë e gjysmë pas fillimit të darkës, ndërsa stafi i kateringut përpiqej të siguronte hyrjet për gati 3,000 të ftuar.

Të organizuar nga Trevor Noah , pjesëmarrës të tjerë të shquar përfshinin Presidentin Joe Biden , Zonjën e Parë Dr. Jill Biden , Martha Steëart dhe J. Smith-Cameron.

Dyshja fillimisht filluan të lënë të kuptohet për marrëdhënien e tyre në fund të vitit 2021, pasi u panë duke kaluar kohë me njëri-tjetrin në darka dhe takime private pas debutimit të saj në ‘SNL’ . Kardashian madje i organizoi Davidson një festë ekstravagante ditëlindjeje në Palm Springs në mes të nëntorit.

Ndërsa ishte në  PEOPLE ‘The TV Show!’ gjatë muajit shkurt, Davidson e quajti Kimin si të dashurën e tij për herë të parë publikisht. Çifti u zyrtarizua në Instagram në mars pasi Kardashian postoi një seri fotosh romantike me Davidson.

Kjo është ‘White House Correspondents Association’ e parë në më shumë se dy vjet pas një pauze për shkak të pandemisë COVID-19, por nuk është hera e parë për Kimin. Ajo ishte e ftuar në 2012 me nënën e saj Kris Jenner .

Që atëherë, Kardashian është përfshirë gjithnjë e më shumë me politikën gjatë viteve të fundit. Biznesmenja, e cila kaloi “provimin” e saj në 2021, ka folur në konferencë për reformën e burgjeve dhe ka punuar për të përmbysur një sërë dënimesh.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat