Gjykata merr vendimin për personin që vrau babain e Nicki Minaj/ Familja e reperes të zhgënjyer

Bota e Yjeve

Gjykata merr vendimin për personin që vrau babain e Nicki Minaj/ Familja e reperes të zhgënjyer

Më: 8 maj 2022 Në ora: 06:45
Nicki Minaj me babin e saj

Personi i cili përplasi më makinë për vdekje babain e Nicki Minaj-t, u deklarua fajtor të premten dhe u dënua me një vit burg, duke i lënë të zhgënjyer prokurorët dhe nënën e reperes së njohur.

Në gjykatën shtetërore në kontenë Nassau të Long Island, biznesmeni Charles Polevich pranoi se u largua nga skena e aksidentit të shkurtit 2021 pasi plagosi për vdekje Robert Maraj ndërsa ecte përgjatë një rruge në Mineola.

“Polevich fillimisht doli nga makina e tij dhe shikoi të plagosurin në tokë, por më pas u largua, nuk thirri 911, largoi makinën dhe e fshehu”, thanë autoritetet. Polevich u deklarua fajtor për manipulim të provave duke fshehur makinën. Maraj, 64 vjeç, vdiq në spital të nesërmen.

Gjykatësi Hoëard Sturim tha se Polevich do të marrë “jo më shumë se një vit burg”, së bashku me shërbimin në komunitet dhe një licencë të pezulluar. 71-vjeçari do të dënohet më 3 gusht.

Mamaja e artistes, Carol Maraj, u tha gazetarëve se “nuk ishte e kënaqur” me dënimin e planifikuar. E veja, e cila po padit Polevich, tha se duke e parë atë në gjykatë e la atë të dridhej nga kujtimi i burrit të saj që luftonte për jetën e tij në spital.

Prokurorët, të cilët kërkuan një dënim nga një deri në tre vjet burg, gjithashtu kundërshtuan dënimin e planifikuar.

“Duke pasur parasysh ashpërsinë e sjelljes së të pandehurit, ne nuk pajtohemi me angazhimin e dënimit nga gjykata,” tha në një deklaratë zëdhënësi i zyrës së Prokurorit të Qarkut Nassau, Brendan Brosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat