Pamje brenda shtëpisë së epokës viktoriane të Rita Orës, ka vlerë milionëshe

Bota e Yjeve

Pamje brenda shtëpisë së epokës viktoriane të Rita Orës, ka vlerë milionëshe

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 17:20
Rita Ora

Rita Ora është mishërimi i një gruaje moderne. E lindur në Kosovë, këngëtarja shqiptare u transferua në Londrën Perëndimore si fëmijë me familjen e saj dhe prej andej, e katapultoi veten drejt famës.

Sot, 31-vjeçarja ka pasur këngë të shumta hite, luajti në trilogjinë “50 Shades of Grey”, “Detective Pikachu” dhe filma të tjerë dhe është shfaqur si gjyqtare në shfaqjet konkurruese të këngës si “The Voice UK”, “The Voice Australia”, “The X Factor” dhe “The Masked Singer UK”.

Ajo është një nga ato personazhe të famshëm të shekullit të 21-të që duket se i bën të gjitha – ndjekësit e saj në Instagram e dinë se ajo ka të ngjarë të postojë nga Parisi një ditë, Los Angeles disa ditë më vonë dhe Zelanda e Re javën e ardhshme.

Rita madje ka romancën e nevojshme të profilit të lartë, me regjisoren Taika Waititi. E gjithë kjo shkëlqim i jashtëm është ajo që e bën kaq të habitshme – dhe të lezetshme – që shtëpia e saj nuk është absolutisht aspak si rezidenca moderne me një pishinë pafundësie që mund të keni imagjinuar për të.

Në vend të kësaj, Ora banon në një banesë simpatike me tulla në lagjen Primrose Hill të Londrës Veriore.

“Unë kam pasur gjithmonë një tërheqje për shtëpitë me një frymë të vjetër. E dija se kjo shtëpi ka qenë në mënyrë specifike shtëpia e shumë krijuesve, kështu që mendova se do të kishte një energji vërtet të veçantë”, u shpreh Rita.

Në një tjetër lëvizje të thjeshtë, Ora e mobiloi shtëpinë kryesisht me gjetje të vjetra nga tregu i famshëm Portobello Road në Londër, shumicën e sendeve që ajo kishte në pronësi dhe përdorur në shtëpitë e mëparshme.

“Më pëlqen të jem me kosto efektive kur është e nevojshme”, thotë ajo.

Motra dhe menaxherja e saj, Elena Ora, është përgjegjëse për rregullimin e koleksionit të mobiljeve në shtëpi, dhe stilistja e brendshme Joanna Plant u soll për të shtuar “copëza të vogla” për të lidhur gjithçka së bashku.

Mobiljet e saj sjellin gjithashtu një shije të rrënjëve të saj nga Londra Perëndimore në lagjen e saj të re.

“Bëra një përpjekje të vetëdijshme për të lënë zonën time të sigurisë”, thotë këngëtarja për blerjen e një shtëpie në një zonë të panjohur.

Zona e saj e re ka më shumë parqe dhe gjelbërim, dhe shtëpia e saj ka oxhaqe të shumta dhe një kopsht të mrekullueshëm, të gjitha lehtësitë që e ndihmojnë atë të shkëputet më mirë nga jeta e saj me ritme të shpejta.

“Unë do të ecja nëpër rrugë në Londrën Perëndimore dhe njerëzit do të thoshin, ‘Rita, çfarë ka?’ Dhe pastaj nuk do të kthehesha në shtëpi për gjashtë orë. Unë do të ulesha dhe të pija një kafe dhe pastaj do të pija një pije, dhe pastaj do të them: “Si nuk jam ende në shtëpi?”, shpjegoi ylli i muzikës.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat