Kim Kardashian “akuzohet” për fotoshop në fotot e fundit

Bota e Yjeve

Kim Kardashian “akuzohet” për fotoshop në fotot e fundit

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 22:23
Kim Kardashian

Kim Kardashian është akuzuar se ka përdorur photoshop në fotot e saj më të fundit në Instagram.

Ylli  42 vjeçare, tregoi fizikun e saj të tonifikuar me një palë sytjena të zezë, të zbukuruar me kristale Swarovski dhe të brendshme të përshtatshme. Postimi i la fansat të ndarë në mendime, pasi disa besojnë se ajo ka përdorur ‘photoshop’ në këmbë në foton e parë, ndërsa të tjerë thonë se është ‘qartësisht një pasqyrë’.

Kim po promovonte linjën e re nga marka e saj “Skims” dhe dukej sensacionale gjatë mini-fotosesionit në shtëpi. Por një person postoi një imazh të zmadhuar nga afër të këmbëve të Kim në Reddit dhe tha: ‘Çfarë po ndodh me Kim këtu? Duket sikur ka një shtresë në kofshën e saj’.

Kjo ngjalli një debat mes fansave nëse ishte ‘photoshop’ apo thjesht një reflektim në pasqyrë. Megjithatë kjo nuk është hera e parë që Kim akuzohet për përdorim të ‘photoshop’-it pasi disa muaj më parë një përdorues i TikTok me sy shqiponjë tregoi se si Kim dyshohet se e modifikoi trupin e saj për një qafë më të hollë në një foto të fundit pranë pishinës.

Fotografja komerciale Caroline Ross postoi një video të TikTok që tregon se si Kim, 41 vjeç, me sa duket modifikoi muskulin e saj në qafë në një foto që ajo postoi në fillim të këtij muaji duke reklamuar bashkëpunimin e saj me Beats.

Për të zbuluar punën e dukshme të redaktimit të bërë nga Kim, Ross përdori një mjet nga Photoshop dhe ‘korrigjoi’ imazhin për të treguar se si dukej qafa e Kim-it në mënyrë natyrale përpara se të supozohej se ishte hequr me ‘photoshop’.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat