Lëndohet Milot Rashica

Futboll

Lëndohet Milot Rashica

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 16:22
Milot Rashica

Milot Rashica e ka pësuar një lëndim gjatë një seance stërvitore me shkuarën e vet Werder Bremen të martën.

Klubi i Bundesligës njoftoi se përfaqësuesi i Kosovës u detyrua ta ndërpresë në gjysmë ushtrimet dhe të largohet nga qendra stërvitore për shkak të një dëmtimi.

Ai raportohet ta ketë lënduar kofshën gjatë një dueli në një ndeshje përgatitore në ushtrimet e së martës.

Ylli kosovar është larguar nga stërvitja me makinën e stafit mjekësor të skuadrës gjermane.

Rashica ka pësuar lëndim në kofshe dhe është dërguar menjëherë për analiza më të qarta rreth këtij lëndimi.

24-vjeçari mund të mungojë në ndeshjen e fundjavës kundër Stuttgartit në Bundesligë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat