Në histori

Futboll

Në histori

Më: 6 dhjetor 2020 Në ora: 18:59
Noyer

Manuel Noyer është shpallur “Portieri më i mirë i vitit 2020” nga Instituti i Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS).

Kapiteni i Gjermanisë dhe Bajern Mynihut ka siguruar 320 pikë duke lënë shumë pas sllovenin e Atletiko Madridit Jan Oblak me 40 pikë.

Në këtë mënyrë, 34-vjeçari barazon dy legjendat e portës Xhanluixhi Bufonin dhe Iker Kasijasin, të cilët e kanë fituar këtë çmim 5 herë në karrierë.

Nojer është shpallrur 4 herë radhazi “Portieri më i mirë i vitit” në periudhën 2013-2016.

“Tripleta” e këtij sezoni me Bajernin si dhe paraqitjet vendimtare në Ligën e Kampioneve e shpallën Nojerin si gardianin më të mirë të këtij viti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat