Pelle, emri i ri për sulmin e Interit!

Futboll

Pelle, emri i ri për sulmin e Interit!

Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 12:03
Pelle, emri i ri për sulmin e Interit!

Ka dalë një emër i ri në skenë për sulmin e Interit si zëvendësues për Romelu Lukakun, dhe sulmuesi  në fjalë është ish-sulmuesi i kombëtares italiane Graziano Pelle.

Prej vitesh Pelle aktivizohet në Kinë me Shandong Luneng dhe duke patur parasysh faktin se Pelle tashmë është 35-vjeç, klubi kinez nuk do të pengonte një transferim të tijin në Milano.

Për gjysmën e dytë të këtij sezoni duke patur parasysh edhe eskperiencën e madhe të futbollistit që në Europë ka spikatur me fanellat e Feyenoord dhe Southampton nuk do të ishte aspak habi transferimi i tij tek Interi.

Në afatin kalimtar të janarit pritet që të ketë edhe lëvizje të futbollistëve në klubet e ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat