Zidane e pranon

Futboll

Zidane e pranon

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 15:25
Zidane e pranon

Real Madrid ka fituar 2:0 ndaj Granada-s në kampionat falë golave të Casemiro dhe të zakonshmit Benzema.

Buzëqesh Zinedine Zidane, i cili ka pranuar edhe një detaj interesant në lidhje me Eden Hazard.

Siç dihet, sulmuesi belg po vuan prej muajsh për shkak të dëmtimeve të ndryshëm që nuk e kanë lejuar të luajë me vazhdimësi ose, siç ka ndodhur në ndeshjen ndaj Granada-s, për të mos e aktivizuar për shkak të frikës.

Trajneri francez ka shpjeguar arsyen pse ka zgjedhur të mos aktivizojë blegun: “Ishte një ndeshje e vështirë. Për këtë arsye kam menduar se nuk ishte rasti ta aktivizoja”.

“Duhet të bëjmë kujdes. Tani do të pushojmë dhe ai do të kthehet në skuadër dhe të luajë gradualisht”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat