Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Futboll

Nga Casillas te De Rossi; ja emrat e mëdhenj që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Më: 2 janar 2021 Në ora: 06:35
Futbollistët që u tërhoqën nga futbolli më 2020

Viti 2020 ka qenë një vit për t’u harruar, sidomos në aspektin shëndetësor, ku Covid-19 gjunjëzoi botën, mori jetën e miliona njerëzve, ndërsa qindra-miliona të tjerë luftuan me infeksionin e rrezikshëm. Kushtëzimeve të shumta, madje edhe bllokimit, nuk i shpëtoi as futbolli.

Me daljen e vaksinës, shpresat janë që pandemia të vihet nën kontroll dhe brenda vitit 2021 të rikthehemi sadopak në normalitet. Do të jetë e vështirë, por shpresat nuk duhen humbur.

Ndërkohë, disa emra të njohur të futbollit vendosën “t’i varnin këpucët në gozhdë”.

Më poshtë, le të rishikojmë emrat e atyre lojtarëve që i thanë lamtumirë futbollit të luajtur.

Iker Casillas


Aritz Aduriz

Mario Gomez


Javier Mascherano


Vincent Kompany


Fernando Gago


Daniele De Rossi


Gabi


Pablo Zabaleta


Alexandr Hleb


Claudio Pizarro


Giampaolo Pazzini


Stephan Lichtsteiner


Alessandro Matri

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat