Milik refuzon transferimin, e ardhmja e tij është e pasigurt

Futboll

Milik refuzon transferimin, e ardhmja e tij është e pasigurt

Më: 5 janar 2021 Në ora: 19:40
Arkadiusz Milik

Raportime të shumta nga Italia bëjnë të ditur se Napoli ka refuzuar ofertat e Atletico Madrid dhe Olympique Marseille për sulmuesin Arkadiusz Milik.

Milik do t’i përfundojë kontrata më 30 qershor në verë dhe më pas do të jetë një agjent i lirë. Klubi i Napolit dëshiron që të fitojë para nga polaku dhe të mos e lejojë të largohet atë me parametra zero.

Sipas Calciomercato.it, RMC Sport dhe gazetës spanjolle AS, Napoli informoi agjentin e Milikut se ofertat e dërguara drejt klubit, u refuzuan pasi që konsiderohen shumë të ulëta.

Atleti ishin të gatshëm për të ofruar vetëm 6-7 milion € për përfaqësuesin polak, ndërsa Marseille gjithashtu nuk do të përmbushnin çmimin e kërkuar prej 15 milion €.

I vetmi klub i gatshëm për të ofruar atë shumë të parave është Fiorentina, por Milik nuk ka ndërmend të bashkohet me një skuadër në pjesën e poshtme të tabelës së Serie A.

Milik është lënë jashtë skuadrës gjatë gjithë sezonit pasi refuzoi të nënshkruajë një kontratë të re ose të pranojë një transferim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat