Ajaxi bën lëvizjen e parë

Futboll

Ajaxi bën lëvizjen e parë

Më: 8 janar 2021 Në ora: 11:32
Ajaxi bën lëvizjen e parë

Ajaksi bën lëvizjen e parë dhe mjaft të qëlluar.

Skuadra e Ajaxit ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të dimrit, duke firmosur kontratë me Sebastien Haller.

Lojtari vjen nga West Ham, i cili pagoi 45 mln euro për futbollistin në fjalë, por që nuk plotësoi pritshmëritë e skuadrës anglez, andaj kjo e fundit vendosi që të vendos në listën e transferimeve.

Heler firmosi kontratë 4.5 vjeçare, ndërsa skuadra holandeze pagoi plot 22.5 mln euro në arkën e West Ham, për kartonin e futbollistit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat