Dajaku afër rikthimit në Superligë

Futboll

Dajaku afër rikthimit në Superligë

Më: 9 janar 2021 Në ora: 12:55
Dajaku afër rikthimit në Superligë

Futbollisti me përvojë të madhe, Taulant Dajaku është në bisedime dhe gati për tu rikthyer në Superligë.

Burime të Gazetës Olle mësojnë se mesfushori që së fundmi djersiti fanellën e Ferizajt është pranë rikthimit tek skuadra e Drenicës.

Marrëveshja mes Drenicës dhe Dajakut duket shumë afër, me bisedimet që raportohen të jenë në fazën e avansuar.

Ai do të ishte përforcimi i radhës për skuadrën e drejtuar nga Bledar Devolli që deri më tani ka afruar në ekip edhe disa futbollistë të tjerë si: Rogova, Frashëri, Rapo dhe Gjoni.

Drenica stinorin vjeshtor e kreu në pozitën e parafundit në tabelë, e kjo është dhe arsyeja se pse ata janë kaq aktiv në merkaton dimërore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat