Hadërgjonaj starton për Kasimpasan

Futboll

Hadërgjonaj starton për Kasimpasan

Më: 11 janar 2021 Në ora: 16:22
Florent Hadërgjonaj

Si zakonisht, Florent Hadërgjonaj do të startojë për ekipin e Kasimpasas në ndeshjen në transfertë ndaj Alanyasporit.

Ekipi nga Superliga e Turqisë publikoi formacionin startues dhe ylli kosovar është pjesë e tij.

Kasimpasa momentalisht gjendet në vendin e 16-të me 19 pikë të zhvilluara.

Hadërgjonaj ka arritur të “blindojë” vendin e tij si titullar, kurse në katër ndeshjet e fundit ka luajtur tërë ndeshjen.

Ndeshja mes Alanyasporit dhe Kasimpasas fillon nga ora 17:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat