Për Milanin, një operacion potencialisht me vlerë rreth 10 milionë euro

Futboll

Për Milanin, një operacion potencialisht me vlerë rreth 10 milionë euro

Më: 14 janar 2021 Në ora: 17:12
Për Milanin, një operacion potencialisht me vlerë rreth 10 milionë euro

Milani është gati të bëjë goditjen e parë në hyrje gjatë këtij seksioni transferimi dimëror. Negociatat për të transferuar në Milano Soualiho Meite duket se kanë përfunduar me sukses. Siç është raportuar nga “Sky”, detajet e fundit të operacionit me Torinon do të përcaktohen gjatë orëve të ardhshme dhe do t’i paraprijnë tymit të bardhë.

Për Milanin ky është një operacion potencialisht me vlerë rreth 10 milionë euro, duke pasur parasysh që formula e transferimit parashikon një huazim prej 500 000 eurosh, me të drejtën e blerjes për 8 milionë, plus një bonus prej 1.5 milionë eurosh.

Meite, i cili mbush 27 vjeç në mars, mbërriti në Itali në vitin 2018 dhe ka qenë gjithmonë titular fiks te Torino në sezonet e fundit.

Gjatë karrierës së tij ai gjithashtu ka veshur fanellat e Auxerre, Lille, Zulte Waregem, Monaco dhe Bordeaux.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat