Dajaku largohet nga Ferizaj

Futboll

Dajaku largohet nga Ferizaj

Nga: K.G. Më: 17 janar 2021 Në ora: 13:09
Dajaku largohet nga Ferizaj

Futbollisti Taulant Dajaku konfirmon largimin nga Ferizaj dhe me gjasë shumë shpejt do të jetë në një ekip të ri për pjesën e dytë të kampionatit.

“Jam lojtar i lirë, i gatshëm për një sezon të ri!

Një falënderim të veçantë për gjithë miqët nga qyteti Ferizaj për këtë periudhë të gjatë e të mundimshme që kaluam së bashku, për drejtorin Haxhimusa që edhe pse në një situatë të vështirë prej 2 vitesh gati me mungesa të theksuara financimi tentonte të mbante me pozitivizëm ambientin brenda grupit por është e pamundur të bëhej më mirë në aspektin sportiv kur ekipi s’kishte trajtimin e duhur financiar me aq shumë borxhe e rroga të prapambetura.

Dhe për fund por jo për nga rëndësia një falënderim të veçantë për tifozët e klubit ‘Ujqit’ që sado në vështirësi ishim gjatë kësaj periudhe, ata gjithnjë japin dhe duan më të mirën për ekipin e tyre.

Uroj shumë që të vijnë ditë të mira për ju dhe të shijoni sukseset e Ferizajt”, shkruan Dajaku në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat