Rooney: Manchester United do të fitojë titullin në Ligën Premier këtë sezon

Futboll

Rooney: Manchester United do të fitojë titullin në Ligën Premier këtë sezon

Më: 21 janar 2021 Në ora: 22:10
Wayne Rooney

Wayne Rooney ka thënë se pret që Manchester United të fitojë titullin e Ligës Premier këtë sezon.

United e fitoi për herë të fundit titullin në vitin 2013, që ishte sezoni i fundit i Sir Alex Ferguson me këtë klub.

Manchester United u kthye lider kur fituan me rikthim ndaj Fulham me rezultat 2-1.

Trajneri i Derbyt, Rooney, pesë herë fitues i Ligës Premier në Old Trafford, ndjen se të sapoardhurit kanë rivendosur një mentalitet fitues në klub dhe i kanë dhënë Paul Pogbas lirinë që të lulëzojë te United.

“Vitet e fundit, Manchester United nuk ka qenë i gatshëm të sfidojë për titullin, por tani ata kanë sjellë lojtarë si Fernandes dhe Cavani – lojtarë me një mentalitet fitues – që ka ndihmuar shumë”.

“Dhe tani skuadra është sfiduese për titullin në Ligën Premier. Unë u thashë trajnerëve në zyrë këtu gjashtë javë më parë se mendoja që Manchester United do të fitonte Ligën Premier. Unë e ndiej akoma sot”.

“Paul Pogba do të ketë një pjesë të madhe për të luajtur në këtë sezon. Ata lojtarë që janë sjellë me mentalitet fitues do t’ia lehtësojnë pak presionin që është në të, dhe ai tani mund të tregojë cilësinë e tij në fushë”, ka thënë Rooney. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat