Lazio nuk përmbahet

Futboll

Lazio nuk përmbahet

Më: 24 janar 2021 Në ora: 20:01
Lazio nuk përmbahet

Lazio arrin fitoren e 4 rradhazi në kampionat dhe suksesin e 5 rradhazi në total në të gjitha kompeticionet.

Skuadra e drejtuar nga Simone Inzagi mposhti me përmbysje Sasuolon me rezultatin 2:1 në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Ishte Sasuolo e para që kaloi në avantazh me anë të Françesko Kaputos në minutën e 6′, shifrat i barazoi Sergej Milinkoviç-Saviç në minutën e 25′, dhe më pas përmbysja erdhi në minutën e 71′ me autor Çiro Imobilen.

Tek bardhekaltërit mungoi përsëri Thomas Strakosha i cili nuk bënte pjesë në këtë takim, dhe pak minuta kishte dhe për Vedat Muriqin i cili zëvendësoi Imobilen në minutën e 86′.

Me këtë fitore kryeqytetasit ngjiten në vendin e 7 të klasifikimit në kuotën e 34 pikëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat