Messi gati për ndeshjen e nesërme

Futboll

Messi gati për ndeshjen e nesërme

Më: 26 janar 2021 Në ora: 18:09
Messi gati për ndeshjen e nesërme

Lajm i mirë për Barcelonën dhe trajnerin Ronald Koeman. Lionel Messi, i cili u pezullua me dy ndeshje, pasi goditi kundërshtarin me shuplakë në finalen e Superkupës së Spanjës, është kthyer në skuadër. Futbollisti argjentinas ka kryer dënimi dhe do të jetë prezent për ndeshjen e nesërme në Kupën e Mbretit kundër Rayo Vallecano.

Mirëpo, trajneri holandez do të vuaj mungesën e dy lojtarëve të rëndësishëm për këtë takim. Bëhet fjalë për Serginho Dest, Sergi Roberto dhe Gerard Pique.

Portierë: Ter Stegen, Neto, Arnau Tenas

Mbrojtësit: Mingueza, Araujo, Lenglet, Umtiti, Alba, Jonior

Mesfushorë: Busquets, Pjanic, De Jong, Riqui Puig, Pedri, Ilaix

Sulmues: Messi, Griezmann, Braithwaite, Dembele, Trincao.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat