Rekord në Premier League

Futboll

Rekord në Premier League

Më: 27 janar 2021 Në ora: 11:47
Rekord në Premier League

Manchester City hyri në historinë e Premierligës pasi kaluan në kreun e tabelës për herë të parë këtë edicion.

Skuadra e Pep Guardiolas shënoi pesë gola kundër West Bromwich Albion, duke u bërë skuadra e nëntë për këtë sezon që merr kreun, gjë që s’ishte arritur që nga viti 1986-87.

Vetëm Siti ka mbledhur më shumë pikë (18 krahasim me 16) dhe ka pësuar më pak gola (një në krahasim me dy) se Arsenali që nga krishtlindjet dhe “Topçinjtë” gjithashtu fituan me rezultat 1:3.

Në këtë edicion në Premierligë ka pasur plotë nëntë lider të ndryshëm dhe mbetet të shihet nëse do këtë ndonjë ndryshim deri në fund të sezonit. Aktualisht Man. Citykryeson me 41 pikë, ndjekur nga Junajtedi me 40 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat