Dortmundi këndellet

Futboll

Dortmundi këndellet

Nga: K.Goca Më: 30 janar 2021 Në ora: 17:20
Dortmundi këndellet

Dortmundi këndellet pas një barazimi dhe dy humbjeve, duke, shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Ausgburgut. 

Verdhezinjtë arritën tre pikë të mëdha në konak të tyre ndaj një skuadre mjaft të papërshtatshme. 

Futbollistët Delaney (26'), Sancho (63'), Uduokhai (75'-autogol ) shënuan për Dortmundin dhe Hahn (10') për Augsburgun. 

Në minutën e 21-të, Haaland i Dormundit dështon nga penalltia.

Dortmundi ruan pozitën e katërt me 32 pikë, kurse Augsburg renditet i 13-ti me 22 sosh pas 19 jave në Bundesliga I.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat