Tjetër telash për Simeonen

Futboll

Tjetër telash për Simeonen

Më: 3 shkurt 2021 Në ora: 11:09
Tjetër telash për Simeonen

Atletico e Madridit njoftoi këtë të mërkurë në mëngjes se futbollisti Joao Félix ka dalë pozitiv me Koronavirus, pas testeve PCR të kryera në skuadrën e “Los Colchoneros”. Në njoftimin e klubit shkruhet:

“Sulmuesi mbetet i izoluar në shtëpinë e tij në përputhje të plotë me rekomandimet e autoriteteve shëndetësore dhe protokollin e LaLiga.”

Joao bashkohet u bashkohet “të sëmurëve” të tjerë Yannick Carrasco dhe Mario Hermoso, gjithashtu të infektuar nga virusi, të cilët nuk ishin të disponueshëm  për ndeshjen kundër Cádizit.

Është e sigurt mungesa e portugezit ndaj Celta Vigos, ndërsa për ndeshjet e radhës gjithçka do të varet nga rezultatet e tamponëve që do të kryejë futbollisti  në ditët në vazhdim.

Këtë sezon, sulmuesi i Atlético ka luajtur 25 ndeshje (18 në LaLiga, një në Kupë dhe gjashtë në Ligën e Kampionëve), me një total prej 1 679 minutash të luajtura. Ai ka shënuar nëntë gola dhe ka dhënë pesë asistime (gjashtë gola në La Liga dhe tre në Champions League; dhe pesë asistimet në La Liga).

Portugezi e nisi vrullshëm sezonin por më pas performanca e tij ra disi. Në transfertën e fundit ndaj Cádizit portugezi e nisi titullar, por Simeone e zëvendësoi me Correan në minutën e 60-të. Pas shërimit nga COVID-19, Joao Felix duhet të luftojë fort për të qenë në formë optimale, që të ketë besimin maksimal të “El Cholos”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat