Sulejmani shënon në Gjermani

Futboll

Sulejmani shënon në Gjermani

Më: 6 shkurt 2021 Në ora: 14:23
Sulejmani shënon në Gjermani

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Braunschweing dhe Hannover, duel ky në kuadër të xhiros së 20’të në Bundesliga 2.

Gol për skuadrën e Hannoverit ka shënuar sulmuesi shqiptar, Valmir Sulejmani në minutën e 34’të takimit.

Ky gol erdhi nga një goditje e çuditshme me kokë e futbollistit kosovar, i cili ishte i shtrirë në tokë para se të godiste topin.

Rezultati aktual i këtij takimi është 1:2 në të mirë të Hannoverit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat