Jo në Romë?

Futboll

Jo në Romë?

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 11:35
Jo në Romë, finalja e Kupës së Italisë mund të luhet në stadiumin mitik

Jo në Romë, finalja e Kupës së Italisë mund të luhet në stadiumin mitik!

Kupa e Italisë sivjet mund të ndërrojë seli për finalen e datës 19 maj.

Ndryshe nga sa ka parë tradita, këtë sezon mund të jetë stadiumi “San Siro” ai që mund të mirëpresë mbrëmjen e dhënies së trofeut dhe jo më “Olimpiko” i Romës.

Diçka e tillë ka dalë nga zyrat e Ligës Italiane të Futbollit, ndonëse vendimi pritet që të konfirmohet në ditët në vazhdim, nga presidenca e këtij institucioni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat