Pranë rikthimit

Futboll

Pranë rikthimit

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 18:40
Pranë rikthimit

De Rossi pranë rikthimit në futbollin italian, ish-lojtari i Romës pritet të ulet në pankinën e skuadrës së Serisë A!

Daniele De Rossi mund të jetë trajneri i ri i skuadrës së Krotones.

Klubi i ngjitur këtë sezon në Serinë A italiane po mendon si opsion në pankinën e saj ish-kapitenin e Romës, i cili ka përfunduar edhe kursin e trajnerit “UEFA Pro” në Koverçiano dhe drejtuesit e klubit kanë patur kontakte me agjentin e ish-kampionit të Botës me Italinë.

Trajneri Stropa pritet të shkarkohet pasi skuadra e tij renditet e fundit në klasifikim dhe objektivi i mbijetesës sa vjen e bëhet edhe më pak e realizueshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat