Talenti 20-vjeçar bëhet “molla e sherrit”

Futboll

Talenti 20-vjeçar bëhet “molla e sherrit”

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 11:38
Talenti 20-vjeçar bëhet “molla e sherrit”

Interi dhe Arsenali kanë nisur të mendojnë për merkaton e verës, me drejtuesit që kanë piketuar emrat e parë. Klubi zikaltër dhe “Topçinjtë” e Londrës duket se do të kenë një sfidë të ashpër në afatin kalimtar, pasi në listën e dëshirave të tyre është i njëjti emër, Odilon Kossounou.

Talenti 20-vjeçar ka spikatur me fanellën e Club Brugge, që e bleu nga Hammarby për gati 4 milionë euro.

Mbrojtësi është paraqitur mjaft mirë në Belgjikë dhe në Kupat e Europës dhe interesimet e para kanë nisur.

Wolves gjithashtu kërkon shërbimet e lojtarit nga Bregu i Fildishtë, por Inter dhe Arsenal duket se janë më konkretë. Kartoni i Kossounou kushton rreth 10 milionë euro, megjithëse nuk përjashtohet fakti se kjo shifër mund të rritet akoma më shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat