Fajëson Guardiolën

Futboll

Fajëson Guardiolën

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 17:09
Fajëson Guardiolën

Angelino ka qenë një nga zbulimet më të mëdha të Bundesligës.

Me një total prej 8 golash dhe 11 asistimesh, ai është një nga më meritorët që Leipzig është pozitën e dytë në tabelë, vetëm dy pikë prapa Bayern Munich.

Skuadra gjermane e mori atë Manchester City në huazim një vit më parë dhe përfundoi duke përdorur opsionin e blerjes, i cili nuk harron kohën e tij në City.

Angelino mos suksesin te City ia dedikon Pep Guardiolës, i cili nuk është as i pari as i fundit që kritikon për sjellje ishin e Barcelonës.

Prandaj, futbollisti 24-vjeçar përfitoi nga një intervistë me gazetën Bild për të akuzuar rëndë trajnerin katalanas.

“Pep më vrau mua dhe vetëbesimin tim. Pasi u ktheva nga Eindhoven, ai më kishte dënuar pas dy miqësoreve, më pas, ai nuk më dha një mundësi tjetër reale”, ishin fjalët e lojtarit të dalë nga ekipet e të rinjve të Deportivo de la Coruña.

Në vitin 2018, City i shiti PSV dhe bleu një vit më pas. Duke parë që ai ende nuk kishte minuta nën urdhrat e Pep, Angelino më në fund vendosi të provonte fatin e tij në Gjermani dhe aty sot është shëndërruar në një prej më të mirëve në pozitën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat