Ibrahimoviç bëhet temë e nxehtë në Itali

Futboll

Ibrahimoviç bëhet temë e nxehtë në Itali

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 18:41
Ibrahimoviç bëhet temë e nxehtë në Itali

Zllatan Ibrahimoviç ka qenë  gjtihnjë një temë e nxehtë për tu folur nga mendiat.

Këtë  herë suedezi ka ndezur debate në lidhje me prezencën e tij në Sanremo, në një kohë kur sezoni është ende duke u luajtur.

Megjithatë Pioli e sheh praninë e tij të festivalin e njohur italian si një sfidë që vetëm kampionë si Ibra mund ta përballojnë.

“Unë flas me të çdo ditë dhe javën e kaluar kemi vendosur një program. Ai do të humbasë disa stërvitje, por do të jetë në dispozicion për ndeshjet.

Nëse ka një kampion të aftë për të përballuar një presion të tillë, atëherë është ai. Në të vërtetë, dikush si ai tërheq edhe më shumë vendosmëri dhe motivim për të ndihmuar ekipin”, ka thënë Stefano Pioli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat