Xhaka nga fillimi

Futboll

Xhaka nga fillimi

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 18:28
Xhaka nga fillimi

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të 1/16 së finales në Ligën e Evropës ndërmjet Arsenalit dhe Benficës.

“Topçinjtë” nuk kishin mundur ta siguronin kualifikimin tutje në takimin e parë (1:1) dhe kërkojnë të njëjtën gjë në përballjen e dytë me portugezët.

Ky takim do të zhvillohet në stadiumin “Georgios Karaiskakis” në Greqi.

Trajneri, Mikel Arteta do ta ketë “armë” shtesë për këtë duel edhe mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka do të jetë në fushë nga minuta e parë.

Ballafaqimi ndërmjet Arsenalit dhe Benficës zhvillohet nga ora 18:55.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat