Neymar luan ndaj Barcelonës?

Futboll

Neymar luan ndaj Barcelonës?

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 11:24
Neymar luan ndaj Barcelonës?

Dy javë larg ndeshjes së dytë të Paris Saint-Germain kundër Barcelonës, Neymar është kthyer në stërvitje.

Braziliani humbi ndeshjen e parë në Camp Nou pasi pësoi një dëmtim në kofshë kundër Caen një javë më parë.

Kishte dyshime fillestare nëse ai do të ishte i aftë të luante në ndeshjen e dytë, por, duke pasur parasysh rikuperimin e tij duke shkuar mirë, tani duket një shans më i madh.

“Neymar ka qenë duke u stërvitur shumë mirë, ai duket mirë fizikisht,” tha Mauricio Pochettino në konferencën për shtyp të mbajtur sot.

“Ai është në rrugën e duhur për t’u kthyer siç ishte parashikuar. Ai sot është rikthyer në stërvitje duke vrapuar dhe duke bërë ushtrime. Ai ishte në humor shumë të mirë” – theksoi trajneri i PSG-s, Pochettino.

Neymar po kalon kohën të mirë si lojtar i PSG. Ai po mbështetet nga klubi dhe pritet të nënshkruajë një kontratë të re në Paris.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat