​Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshje kruciale për Milanin

Futboll

​Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshje kruciale për Milanin

Më: 1 mars 2021 Në ora: 16:01
Ibra

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një dëmtim të muskujve në kofshën e majtë dhe do të rivlerësohet brenda 10 ditësh, duke humbur katër ndeshje të rëndësishme.

Sulmuesi i “rossonerëve” u zëvendësua në fitoren 2-1 ndaj Romës të dielën dhe raporti mjekësor zbuloi një dëmtim të aduktorit të majtë.

Suedezi do të rivlerësohet brenda 10 ditësh dhe është i detyruar të qëndrojë jashtë disa lojërave të rëndësishme, duke përfshirë ndeshjet kundër Udineses, Hellas Veronas dhe Napolit, si dhe ndeshjen kundër ish-klubit Manchester United në Ligën e Evropës.

Nëse kontrolli brenda 10 ditësh jep lajme të mira, ai do të pasohet nga një program rehabilitimi dhe koha e rimëkëmbjes do të përcaktohet pas këtij programi.

Për Hakan Calhanoglu, testet zbuluan një problem me muskujt mesatar të kofshës së majtë.

Mesfushori sulmues do të jetë jashtë ndeshjes tjetër kundër Udineses, por do të vlerësohet përpara ndeshjes kundër Veronas.

Këto janë ndeshjet ku do të mungojë sulmuesi suedez:

Milan vs. Udinese

Hellas Verona vs. Milan

Manchester United vs. Milan

Milan vs. Napoli

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat