500 gola për Luis Suarez

Futboll

500 gola për Luis Suarez

Më: 11 mars 2021 Në ora: 08:20
Luis Suarez

Luis Suarez vazhdon të lë gjurmë në botën e futbollit.

Sulmuesi i Atletico Madrid e shënoi golin e tri pikëve të mërkurën kundër Athletic Bilbaos.

Me këtë gol, ai arriti në kuotën e 500 finalizimeve në karrierë, me klube dhe kombëtare.

Nga këto 500 gola, Suarez 18 i ka shënuar me Atleticon, 198 me Barcelonën, 82 me Liverpoolin, 112 me Ajaxin, 15 me Groningen, 12 me Nacional dhe 63 me Uruguain.

Barça e largoi me pretendimin se s’ka çfarë të jap më shumë, por Suarez po tregon se ka edhe shumë për të dhënë në fushë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat