Totti zbulon dy pendimet e tij më të mëdha

Futboll

Totti zbulon dy pendimet e tij më të mëdha

Më: 12 mars 2021 Në ora: 14:16
Totti

“E dija që duhej të dilja në pension. Duhet të jesh realist, ”tha Totti në një intervistë për gazetën Il Corriere della Sera.

Megjithatë, Totti thotë se u detyrua të tërhiqej nga futbolli, edhe pse donte të pensionohej në një moment tjetër.

Totti doli në pension në vitin 2017 pasi marrëdhënia e tij me trajnerin e Romës Luciano Spalletti nuk ishte aspak në nivel profesional.

“I përket së kaluarës. Historia mbaroi kur ai u largua nga Roma dhe unë u tërhoqa. Është e kotë të flasësh se do çfarë do mund të kishte ndodhur. Të dy ishim gabim, klubi gjithashtu bëri gabime, por i përket së kaluarës tani”,  tha Totti.

“Tani tifozët më bëjnë të ndihem si një legjendë e lojës, kudo që shkoj, në Itali apo Evropë, jam i tronditur nga dashuria e çdo tifozi, një dashuri e vërtetë, që nuk do ta kisha imagjinuar kurrë,” vazhdoi ai.

Në fund të intervistës, Totti zbuloi edhe dy pendime që ka në karrierë: “Faulli ndaj Balotellit dhe pështyma që i bëra Poulsenit. Ato janë gjërat më të këqija që mund të bëj dhe ende nuk mund ta shpjegoj pse i bëra ato”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat