Edhe Maliqi i bashkohet Gjilanit

Futboll

Edhe Maliqi i bashkohet Gjilanit

Nga: K.G. Më: 13 mars 2021 Në ora: 19:40
Edhe Maliqi i bashkohet Gjilanit

Pas Ismet Munishit, edhe Agim Maliqi i bashkohet Gjilanit. Munishi kryetrajner, Maliqi ndihmës i tij, të cilët do të punojnë në klubin e futbollit Gjilani.

“Ismet Munishi sot i është bashkuar skuadrës sonë, ku ju besua posti i kryetrajnerit të skuadrës.

Në stafin e kryetrajnerit Ismet Munishi, ku bëjnë pjesë Alban Hyseni dhe trajneri i portierëve Enver Sermaxhaj, sot gjithashtu ju bashkua edhe ndihmës trajneri Agim Maliqi, ku do të kompletoj pjesën e asistentëve të kryetrajnerit të ri në skuadrën tonë.

Maliqi do të zë vendin e asistentit të deritanishëm Granit Dervisholli, të cilin skuadra e falënderon për punën e tij sa ishte pjesë e stafit të ish trajnerit tonë, Bylbyl Sokoli.

Kujtojmë se Agim Maliqi, gjithashtu ishte pjesë e stafit të trajnerit Ismet Munishi, sa ishte pjesë e skuadrës nga Suhareka, KF Ballkani.

Klubi i dëshiron mirëseardhje Maliqit dhe i dëshiron suksese në vazhdim së bashku me skuadrën tonë”, njofton SC Gjilani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat