Messi do të shkojë hapave të Maradonës

Futboll

Messi do të shkojë hapave të Maradonës

Më: 23 mars 2021 Në ora: 12:50
Messi do të shkojë hapave të Maradonës

Dashuria e parë e Lionel Mesit nuk ishte Barcelona, por skuadra argjentinase: Nju Old Bojs.

Sipas ish asistentit të Atletiko Madridit, Burgos, Mesi do të luajë në të ardhmen për Njulle’s, ashtu siç kishte luajtur Diego Maradona.

“Nëse Diego Maradona luajti aty, Mesi do të luajë për Njuellsin në Primera. Mendoj se do të ndodh.

Shpresoj që së shpejti. Kam besim te ai, besoj që do jap edhe më shumë.

Mendoj se nuk do largohet nga Barcelona sepse shtëpia e tij është Njuells dhe dikur do kalojë aty”, tha ai.

Burgos që u largua nga Atletiko verën e kaluar, u punësua te skuadra argjentinase.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat