Protesta e veçantë e 'pancerave'

Futboll

Protesta e veçantë e 'pancerave'

Më: 26 mars 2021 Në ora: 12:33
Protesta e veçantë e 'pancerave'

Protesta e veçantë e 'pancerave'!

Në fillim ishte Norvegjia me Halandin dhe më pas duke i lënë “stafetën” kombëtares Gjermane për të protestuar pak përpara fillimit të ndeshjes së kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022”.

Kjo protestë vjen si pasojë ku për ndërtimin e stadiumeve në Katar kanë ndërruar jetë rreth 6500 punëtorë, ku në mbarë botën kanë plasur polemikat e shumta.

“Për të drejtat e njeriut” shkruan fanella e përgatitur nga kombëtarja e pancerave pak përpara fillimit të ndeshjes ndaj Islandës e cila përfundoi me shifrat 3-0 për skuadrën gjermane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat