Gjobë për Marcelon

Futboll

Gjobë për Marcelon

Më: 1 prill 2021 Në ora: 22:47
Gjobë për Marcelon

Lojtari i Real Madrid do të duhet të paguajë rreth 3,000 euro gjobë për shkeljen e rregullave të lëvizjes dhe mosrespektimin e maskës.

Kapiteni i Realit, Marcelo Vieira, do të sanksionohet nga Komuniteti i Valencias pasi ka thyer rregullat e kufizimit kundër COVID-19.

Fundjavën e kaluar e pamë atë duke u kënaqur në Valencia me familjen e tij në një postim që ai vetë bëri në rrjetet sociale.

As ai dhe as familja e tij nuk kishin veshur maskën në mes të shëtitores së plazhit La Malvarrosa.

Këtë të enjte u konfirmuar se Ministria e Drejtësisë e ka njoftuar lojtarin brazilian të Real Madridit për një gjobë prej 2,700 euro. Sipas agjencisë ‘Efe’, ndëshkimi është 600 euro për secilin anëtar të familjes.

Në total udhëtuan katër persona: Marcelo, gruaja e tij dhe dy fëmijët e tyre.

Përveç kësaj, ekziston gjithashtu një gjobë prej 100 eurosh për tre prej tyre për mos mbajtjen e maskës, pasi anëtari i katërt i përfshirë, Liami i vogël, nuk është i detyruar ta mbajë atë për arsye moshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat